7-02-19
Gm. Czersk. Burmistrz Czerska odpowiada
Sołtys Zbigniew Bieliński wnioskuje
o budowę wieży telefonii komórkowej

Sołtys Zbigniew Bieliński informuje, że zwracał się niedawno do samorządu w sprawie podjęcia działań zmierzających do powstania wieży telefonii komórkowej na działce gminy Czersk w Nieżurawie, przy istniejącej wieży Radia Maryja. Sołtys mówi, że w tej kwestii, jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, prowadzone były rozmowy z osobą zajmującą się budową wież tego typu w rejonie Pomorza. Dane kontaktowe miały zostać przekazane do gminy Czersk.

Sołtys podkreśla, że zły zasięg lub jego brak w tym rejonie gminy jest problemem dla mieszkańców np. Krzyża, Kłodni, Łukowa. Zbigniew Bieliński oczekuje działań ze strony władz w tej materii.

Poniżej stanowisko burmistrza:

„Na niedawno odbytych zebraniach sołeckich mieszkańcy kilkunastu miejscowości zgłaszali problemy z zasięgiem telefonii komórkowej, np. Mokre, Kurcze, Mosna, Będźmierowice, Łąg-Kolonia, jak również w tych lokalizacjach wskazanych przez Sołtysa Krzyża Pana Zbigniewa Bielińskiego. Można z tego wnioskować, że ciągle w znacznej części gminy występuje ten problem i trzeba poczynić zdecydowane działania, aby jak najszybciej go rozwiązać.
Pracownik Urzędu Miejskiego skontaktował się telefonicznie z osobą wskazaną przez Sołtysa. Z uzyskanych informacji wynika, że montaż nadajnika na istniejącym maszcie lub budowa nowej wieży telefonii komórkowej na działce po byłym wysypisku śmieci w Nieżurawie mogłaby rozwiązać problem zasięgu dla kilkunastu miejscowości z zachodniej części gminy np. Sołectwa Krzyż, Gutowiec, Złotowo (wieś Łukowo). Przygotowany zostanie wniosek do wszystkich operatorów z propozycją lokalizacji nadajnika właśnie na tej działce będącej własnością gminy. Ponadto jako lokalny samorząd złożymy deklarację, że będziemy wspierać i pomagać potencjalnym inwestorom w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności do uzyskania pozwolenia na budowę.
Z kolei jest dobra informacja dla mieszkańców Sołectw Kurcze i Mosna, bo jeden z operatorów planuje w najbliższym czasie budowę wieży telefonii komórkowej w Konewkach, co na pewno przyczyni się do poprawy zasięgu na tym obszarze gminy.
Na terenie Sołectw Będźmierowice, Łąg-Kolonia i Mokre przeanalizujemy w najbliższym czasie możliwe lokalizacje i skonsultujemy je z sołtysami, a następnie wystąpimy również do wszystkich operatorów sieci komórkowej z wnioskiem zachęcającym do wykonania inwestycji.”
– odpowiada burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.