6-03-15
Czersk. Kwietniki i miejsca postoju
Stara Targowa zostanie zamknięta

Wkrótce na końcu starej ulicy Targowej mają pojawić się kwietniki, które zagrodzą przejazd na ul. Starogardzką. Powód? Skargi mieszkańców na auta przejeżdżające przez ciągi dla pieszych i rowerów.

Na zebraniach osiedlowych kierowano do urzędników uwagi dotyczące uniemożliwienia wyjazdu samochodów z drogi podporządkowanej (stara Targowej). Argumentowano, że w tym miejscu może dojść do wypadku.

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już na etapie przebudowy ul. Stargardzkiej nie zgadzała się na zamknięcie ulicy starej Targowej. Wniosek zmiany organizacji ruchu w tym miejscu mógłby nie zyskać akceptacji GDDKiA, dlatego postawiliśmy, że ustawimy na końcu starej Targowej kwietniki uniemożliwiające przejazd. Będzie ich kilka, rozstawione co półtora metra. Wyznaczymy też miejsca postoju dla samochodów – informuje Mateusz Rydzkowski, wiceburmistrz Czerska.

Kwietniki staną przy chodniku, w linii zabudowy okolicznych domów. Pojawi się w nich zieleń. Donice nie będą przymocowane do podłoża.

(red)
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.