12-08-19
Gm. Czersk. Fotorelacja
Koncert zespołu “Cisza jak ta” w Rytlu

Wczoraj (11.08) w kościele parafialnym w Rytlu odbył się koncert zespołu “Cisza jak ta”, upamiętniający ofiary nawałnicy z 2017 r.

Organizatorem wydarzenia była miejscowa Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Proboszczem parafii Rytel. Poniżej zdjęcia z koncertu.

(red)


Podziękowania

Pragnę serdecznie podziękować Wszystkim, którzy przybyli na koncert zespołu „Cisza Jak ta”. Dziękuję za chęć  bycia razem z nami, w Rytlu, w tym wyjątkowym dniu -11 sierpnia 2019 roku w rocznicę nawałnicy.
Spotykaliśmy się wczoraj na koncercie zespołu, który doskonale ze swoją artystyczną wrażliwością, wpisał się w cel naszego rocznicowego spotkania, aby upamiętnić ofiary nawałnicy oraz tamten czas - bardzo silnych emocji, ale i ogromnej solidarności.
Wymowne miejsce jak i nazwa zespołu, który wystąpił wczoraj w naszym rytelskim kościele „Cisza jak ta”, wzbudziły w nas różne wspomnienia... Te bardzo przykre, wręcz tragiczne, w tym śmierć sześciu osób, między nimi Olgi i Asi - dwóch harcerek, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci..., ale również te dobre, gdy wspólnie, solidarnie i w jedności pokonywaliśmy krok po kroku trudności, które rzuciła nam pod nogi natura.
Dziękuję zespołowi Cisza Jak Ta za ten wspaniały gest jedności z naszą społecznością. Dziękuję, że przyjęliście zaproszenie, byliście razem z nami oraz przenieśliście nas w czas refleksji, zadumy, ale także daliście nam radość i uśmiech.
Dziękuję Księdzu Sylwestrowi Bąkowi oraz wszystkim tym, którzy pomogli zorganizować to wydarzenie.

Sołtys Sołectwa Rytel- Romanna Czułowska

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.