2-06-15
Region. „Mam nadzieję, że sprawca, bądź sprawcy zostaną szybko ustaleni i surowo ukarani”
Podpalenie budynków firmy przewozowej Robus z Karsina?

Siedem godzin trwała akcja gaśnicza pomieszczeń gospodarczych należących do firmy przewozowej „Robus” w Karsinie. W nocy z poniedziałku na wtorek (1/2.05.) pożar wybuchł w budynkach, w których znajdował się warsztat oraz zaplecze firmy.

Płomienie zauważył ok. godz. 1.00 jeden z sąsiadów nieruchomości. Na miejscu pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej. Druhom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia na pobliskie budynki. Podczas prowadzonej akcji gaśniczej istniało duże zagrożenie wybuchu butli z gazem znajdujących się w warsztacie.

Straty są bardzo duże, wynoszą ok. 250 tys. zł.

Postępowanie w sprawie pożaru prowadzi kościerska policja.

- Budynek nie był ogrzewany, a wszystkie urządzenia znajdujące się w jego wnętrzu wyłączone. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło dojść do podpalenia nieruchomości. Mam nadzieję, że sprawca, bądź sprawcy zostaną szybko ustaleni i surowo ukarani – mówi Robert Synak, właściciel firmy przewozowej Robus z Karsina.

(red)


Zdjęcia spalonych pomieszczeń:


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.