25-01-16
Powiat chojnicki. Policjanci wystawili 29 mandatów
Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"

W piątek ( 22.01.br.) na terenie powiatu chojnickiego policjanci z patrolu i drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Bezpieczny Pieszy". Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 
Piątkowe działania policjantów z patrolu i  ruchu drogowego trwały od wczesnych godzin porannych. Stróże prawa na terenie całego powiatu kontrolowali zachowania pieszych oraz kierujących. Mundurowi bardzo czujnie reagowali na wszelkiego rodzaju przewinienia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. W rezultacie ujawnili 44 wykroczenia. Wśród nich odnotowali 10 przypadków nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego przez pieszych, w 34 przypadkach przepisy prawa naruszyli kierowcy samochodów.

Osoby, które popełniły wykroczenia, zarówno piesi, jak i kierowcy samochodów zostali ukarani mandatami. W sumie policjanci wystawili 29 mandatów. W 15 przypadkach policjanci zastosowali pouczenie.

Podczas działań funkcjonariusze tłumaczyli uczestnikom ruchu, jakie tragiczne w skutkach mogą być nieodpowiedzialne i niezgodne z przepisami zachowania na drodze.

Mat. KPP Chojnice


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.