4-04-16
Gm. Czersk. Doszło do eksplozji zbiornika paliwa
Motorower zapalił się w trakcie jazdy

Wczoraj (3.04.) na trasie Czersk – Karsin spłonął motorower. Do zdarzenia doszło ok. godz. 16.30, na wysokości miejscowości Listewka.
- Jechałem w kierunku Czerska. W pewnym momencie zauważyłem dym, który wydobywał się z okolicy silnika. Zatrzymałem się, ogień był coraz większy. Przejeżdżający kierowca pożyczył mi gaśnicę. Chciałem nią ugasić pożar, jednak gdy byłem kilka metrów przed moim motorowerem doszło do eksplozji zbiornika paliwa. Pojazd spłonął doszczętnie. Miałem szczęście, że nie byłem zbyt blisko, gdy nastąpił wybuch. Nie odniosłem żadnych obrażeń – mówił tuż po zdarzeniu siedemnastoletni mieszkaniec gm. Czersk.

Pożar szybko ugasiła wezwana na miejsce straż pożarna. Pierwsi dotarli druhowie z Karsina. Interweniowali również strażacy i policja z Czerska.

(red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.