17-09-16
Czersk. Nie zabrakło też ciepłych słów od przedstawicielki społeczności uczniowskiej
Ślubowanie Klas Pierwszych
w czerskim LO


Wczoraj (16.09) w Liceum Ogólnokształcącym w Czersku odbyła się uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych, którą poprowadziła wicedyrektor Sabina Słomińska. W uroczystości udział wzięli również rodzice pierwszaków. 

Dyrektor szkoły Krzysztof Sękielewski wygłosił przemówienie i przedstawił pracowników placówki. Uroczyście powierzył wychowawstwo klasy 1a pani Agnieszce Gołębiowskiej, wychowawstwo klasy 1b pani Urszuli Wojak oraz wychowawstwo klasy 1c panu Witoldowi Narlochowi. Kilka słów do zebranych skierowali również pani Hanna Machola-Groth - przewodnicząca Rady Rodziców i pan Marek Pilch - przewodniczący Rady Szkoły.

Nie zabrakło też ciepłych słów od przedstawicielki społeczności uczniowskiej: 

Kochani Pierwszoklasiści!
Jako przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego chciałabym powitać Was bardzo serdecznie w tym szczególnym dniu – dniu, w którym zostaliście oficjalnie przyjęci do Grona Uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku. Cieszę się, że wybraliście właśnie naszą szkołę i, że to właśnie my będziemy mogli Wam towarzyszyć w osiąganiu kolejnych szczebli kształcenia i w nabywaniu nowych doświadczeń na drodze ku pełnej dojrzałości.
Do Waszych najważniejszych obowiązków należy przede wszystkim nauka, w której pomagać Wam będą nasi nauczyciele. Prócz nauki jednak, ważna jest atmosfera w szkole, za którą odpowiedzialni są wszyscy w jednakowym stopniu.  Jesteśmy świadomi, że ogarnia Was pewien niepokój związany z nowymi  nauczycielami i trudnościami, jakie Was czekają. Nie martwcie się! Niepokój mija, a wszystkie trudności można pokonać. Jestem pewna, że znajdziecie tutaj nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale także życzliwość, zrozumienie oraz nowe przyjaźnie, które będą trwały długie lata.
Zapewne przeżyjecie tu mnóstwo radosnych przygód. Jednak nie stajemy na drodze usłanej tylko dobrem. Życzymy Wam również wytrwałości w pokonywaniu rozczarowań, jak najlepszych ocen, wzorowych zachowań na pierwszym świadectwie szkoły średniej oraz samych dobrych chwil i doświadczeń, które będziecie mogli wspominać całe życie.
 Nauczycielom i Wychowawcom życzymy sukcesów w prowadzeniu swoich klas do doskonałości. Życzymy wiele cierpliwości i dumy ze swoich podopiecznych. Niech wskazują im Państwo drogę do mądrości.
Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na starszych kolegów i koleżanki!
Życzymy Wam samych sukcesów!
Powodzenia!

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.