19-09-16
Powiat chojnicki. W najbliższym czasie nietrzeźwi kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty
Kolejni nietrzeźwi kierowcy
wyeliminowani z dróg
w powiecie chojnickim


Od czwartku minionego tygodnia policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali sześciu nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Ponadto trzech z nich spowodowało kolizję drogową, w tym jeden z nich nie zatrzymał się do kontroli. Niebawem wszyscy odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.


Od czwartku minionego tygodnia policjanci z powiatu chojnickiego zatrzymali na drogach powiatu sześciu kierujących pod wpływem alkoholu.

Około 20:00 w czwartek policjanci zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Cołdanki, gdzie według zgłaszającego samochód uderzył w drzewo. Policjanci którzy przyjechali na miejsce ustalili, że  mężczyzna jechał sam. W trakcie rozmowy, kiedy policjanci próbowali ustalić okoliczności zdarzenia funkcjonariusze poczuli od kierowcy alkohol. Z uwagi na jego obrażenia został on przewieziony do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia, dwie godziny później policjanci wyeliminowali z ruchu drugiego nietrzeźwego kierującego, który doprowadził do kolizji drogowej w Łęgu. Funkcjonariusze po ustaleniu, że nikomu nic się nie stało przeprowadzili badanie aklotestem. Okazało się, że mieszkanka powiatu starogardzkiego, która nie zachowała bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami miała w organizmie 0,5 promila alkoholu.

Trzecim zatrzymanym nietrzeźwym kierującym był mieszkaniec Kościerzyny, który w sobotę około godziny 16:00 w Brusach kierował autem osobowym. Badanie alkotestem wykazało, że miał on w organizmie prawie promil alkoholu.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę mundurowi zatrzymali w nocy z soboty na niedzielę na jednej z ulic w centrum  Czerska. Po sprawdzeniu trzeźwości mieszkańca tej miejscowości okazało się, że ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Podczas interwencji funkcjonariuszy wyszło na jaw również, że nietrzeźwy kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Tej samej nocy policjanci z Czerska ok.godz.04:00 zauważyli na ulicy 21-Lutego samochód osobowy.  Patrol próbował zatrzymać nadjeżdżający samochód, ale jego kierowca nie zareagował na sygnały mundurowych i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za uciekającym autem. Po kilkunastu kilometrach uciekający kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna wyszedł z pojazdu i próbował oddalić się. Funkcjonariusze tuż przy samochodzie obezwładnili stawiającego opór mężczyznę. Wtedy okazało się, że za kierownicą siedział mieszkaniec gminy Czersk, w jego organizmie było prawie 2 promile alkoholu.

W niedzielę ok. godziny 22:20 na jednej z ulic w Chojnicach policjanci patrolówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Funkcjonariusze od razu poczuli woń alkoholu, mężczyzna został przez funkcjonariuszy zbadany alkotestem, który wykazał ponad 2 promile alkoholu.

W najbliższym czasie nietrzeźwi kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty, a za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

Mat. KPP Chojnice, (red)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.