(AKTUALIZACJA)
9-10-16
Czersk. Śladem naszych publikacji
Burmistrz odnosi się do wypowiedzi

Publikujemy treść maila, w którym burmistrz Jolanta Fierek odnosi się do wypowiedzi zawartych w artykułach: „Brak oznakowania drogi do opieki zdrowotnej. Roman Lipski apeluje do burmistrz o podanie się do dymisji” (zobacz artykuł: tutaj) oraz „Krytycznie o pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Daniel Szpręga: W poprzedniej perspektywie unijnej Czersk był wyróżniony m.in. za największą ilość złożonych wniosków do RPO” (zobacz artykuł: tutaj).

  „Moja ocena wypowiedzi panów Daniela Szpręgi i Romana Lipskiego na portalu Wizja Lokalna

  Pan Daniel Szpręga widać bardzo troszczy się o finanse naszej lokalnej ojczyzny, skoro napisał swoisty elaborat na temat pozyskiwania unijnych środków. Szkoda tylko, że nie był tak oddany czerskiemu społeczeństwu, kiedy z własnej nieprzymuszonej woli przenosił się do Zblewa na lepiej płatną posadę, bo w Czersku rzekomo za mało zarabiał i pracował na zbyt mało eksponowanym stanowisku, a ja w prawdziwej trosce o publiczne pieniądze nie mogłam zagwarantować mu ani awansu, ani podwyżki. To dopiero przejaw jego prawdziwej miłości do Czerska! Panu Szprędze dla nauki mogę zaprezentować przykład z własnego życia, kiedy to zostając burmistrzem, zaczęłam zarabiać mniej niż na stanowisku prezesa zarządu Banku Spółdzielczego. Zamiast o większych pieniądzach myślałam wtedy o nowych wyzwaniach i społecznej misji, jaka zostanie mi przydzielona, jeśli uda mi się wygrać wybory. Jak się okazuje, w życiu można kierować się nie tylko celami merkantylnymi.   

Pan Roman Lipski deklarował się jako mój zwolennik, dopóki nie otrzymał odmowy zapłacenia mu bajońskiej sumy za dzierżawę od niego kawałeczka gruntu pomiędzy Aleją 1000-lecia a ul. Browarową (chodzi o kawałek gruntu, na którym dziś parkują prywatne samochody). Moja decyzja przeciwna drenowaniu czerskiego budżetu i dorabianiu się niebagatelnych sum na potrzebach mieszkańców musi być najwyraźniej dla niego bardzo frustrująca i dlatego wzywa mnie do dymisji i oskarża o szkodzenie gminie, „represje" oraz „działania jak za Stalina". Jego ataki zarówno na mnie, jak i na poprzednie władze Czerska nigdy nie brały się z autentycznego przekonania o tym, że gminie wiedzie się źle, tylko były wywołane faktem, że nikt nie chciał mu zapłacić za działkę satysfakcjonującej, czyli absurdalnie wysokiej kwoty. Czy jego żądanie otrzymania kosmicznych pieniędzy to rzeczywiście przejaw troski o dobro gminy i jej mieszkańców? Jeśli pan Lipski jest takim lokalnym patriotą, któremu leży na sercu wyłącznie los naszej małej ojczyzny, to przede wszystkim niech skończy ze swoimi jednoosobowymi pikietami na ul. Browarowej. Wtedy być może będzie bardziej wiarygodnym komentatorem czerskiego życia politycznego.

 Linki:http://www.wizjalokalna.pl/article.php?id=6204
http://wizjalokalna.pl/article.php?id=9167
http://wizjalokalna.pl/article.php?id=9135

 Jolanta Fierek
Burmistrz Czerska”

(red)

 AKTUALIZACJA
Do powyższej wypowiedzi burmistrz Jolanty Fierek odnosi się Daniel Szpręga.


"Zawarte w wypowiedzi Pani Burmistrz insynuacje mają na celu dyskredytację i szkalowanie mojej osoby. Zamiast  odnieść się do podniesionej przeze mnie sprawy próbuje się manipulować i odwrócić uwagę czytelników od rzeczywistego problemu. Dlatego też nie będę zniżał się do tego poziomu wypowiedzi. Myślę, że prawda zawsze się obroni. Pracując w Czersku nigdy nie poruszałem z p. Burmistrz kwestii finansowych. Wierzę jednak, że uda się uzyskać w pełni merytoryczną informację. Pragnę poinformować, że w tegorocznym naborze w PROW można było po raz pierwszy uzyskać dofinansowanie unijne na drogi powiatowe w wysokości podobnej jak na drogi gminne tj. 3 mln. zł. Powiat Chojnicki aplikował z sukcesem o dofinansowanie na dwie drogi powiatowe: w Gminie Brusy i w Gminie Konarzyny. Moje pytanie brzmi: Dlaczego nie złożono żadnego wniosku na drogę lub drogi powiatowe w Gminie Czersk. Zaznaczam, że aby tak się stało należało przystąpić dużo wcześniej do rozmów i negocjacji  z Powiatem.  Czy stwierdzono, że drogi powiatowe na terenach wiejskich w naszej gminie są w bardzo dobrym stanie? Wierzę, że Pani Burmistrz pochyli się nad meritum sprawy i udzieli merytorycznej odpowiedzi.

Wszystkiego dobrego

Daniel Szpręga"


 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.