7-11-19
Czersk. Burmistrz zamierza sprzedać grunt zakupiony od parafii
470 tys. zł ma wynieść cena wywoławcza
działki przy Alei 1000-lecia w Czersku

Burmistrz Czerska zapowiedział na ostatniej sesji RM, że zamierza sprzedać działkę zakupioną przez samorząd w 2017 roku od miejscowej parafii. Parcela o pow. 4672 m2, na której miał pierwotnie powstać parking, później żłobek, pójdzie pod młotek, po to, by sfinansować inwestycje. Gmina potrzebuje dochodów ze sprzedaży majątku. 

Burmistrz poinformował wczoraj (6.11), że cena wywoławcza w/w gruntu wyniesie 470 tys. zł. Przypomnijmy, gmina zakupiła ją za kwotę 450 tys. zł.

Stosowny wykaz pojawił się na stronie internetowej czerskiego ratusza – publikujemy poniżej. Przetarg będzie mógł się odbyć po upływie okresu wskazanego w wykazie (6 tygodni), czyli okresu w którym osoby fizyczne bądź prawne mogą składać roszczenia o nabycie nieruchomości na zasadach pierwszeństwa.  

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.