30-04-23
Czersk. Kolejny mecz w środę
Nie poddajemy się i walczymy dalej!

Piłkarze Borowiaka po ostatnich dwóch spotkaniach, chcieli podtrzymać dobrą passę i zakwalifikować się wyżej w lidze.

Mimo braku dwóch podstawowych zawodników, zespół podjął się próby walki z przeciwnikiem.

Niestety, po sobotnim nieudanym spotkaniu z Pogonią Lębork, przegraliśmy 2:1.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Można by ją określić wzajemnym badaniem swoich mocnych i słabych stron.

Widać było, że obie drużyny były zdeterminowane do tego, aby zdobyć punkty dla swojego zespołu, lecz do gwizdka na przerwę wynik pozostawał nadal 0:0.

W drugiej połowie kibice dostali od piłkarzy mocną dawkę rozrywki i emocji.

Gra diametralnie się zmieniła. Mecz stał się dynamiczny, a sytuacje na zdobycie bramki były po jednej jak i drugiej stronie.

Gospodarze zaskoczyli naszych piłkarzy i w 66 minucie starcia Pogoń zdobyła swoją pierwszą bramkę.

W kolejnych minutach gra toczyła głównie pod bramką Czerszczan, co w efekcie skutkowało kolejnym punktem dla Pogoni.

Nasi piłkarze nie byli długo dłużni i 5 minut później zrobiło się groźnie pod bramką gospodarzy.

Sytuacje znakomicie wykorzystał Mateusz Markowski, który uwolnił się spod krycia obrońcy i pokonał bramkarza, oddając mocne uderzenie. (2:1)

Niestety Naszym piłkarzom zabrakło dzisiaj szczęścia, lecz nie demotywuje ich to do dalszego działania.

Czerszczanie spróbują przełamać niemoc na następnym spotkaniu z drużyną Wierzycą Pelplin. Mecz odbędzie się 3 maja (środa ) o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Czersku.

Sztab szkoleniowy wraz z piłkarzami mają nadzieję, że ich ziemia przyniesie im szczęście.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Borowiaka!