8-11-19
Powiat chojnicki. Leszek Bonna jest od 2003 roku dyrektorem chojnickiego szpitala
Leszek Bonna z Chojnic wicemarszałkiem
województwa pomorskiego

Decyzję podjęli przed chwilą w Gdańsku radni Sejmiku Województwa Pomorskiego podczas 14. sesji nadzwyczajnej. Kandydaturę Leszka Bonny, który od 2003 roku jest dyrektorem szpitala w Chojnicach, zgłosił marszałek Mieczysław Struk.


Leszek Bonna (na zdjęciu z prawej, z burmistrzem Chojnic)był kandydatem chojnickich samorządowców do Sejmu, gdzie ostatecznie się nie dostał. Teraz będzie wicemarszałkiem województwa.   |  fot. (olo)

- Zgłaszam kandydaturę Leszka Bonny, którego dobrze znacie z pracy w Sejmiku. Obecnie jest przewodniczącym komisji finansów i budżetu. Jest człowiekiem empatycznym, dużo działa społecznie. Uważam, że posiada wiedzę, doświadczenie i wykształcenie, by pełnić funkcję wicemarszałka – mówił podczas dzisiejszej sesji marszałek Struk.

Na stanowisku wicemarszałka Bonna zastąpił Ryszarda Świlskiego, który w ostatnich wyborach dostał się do Senatu.

Tekst i fot. (olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.