8-10-19
Czersk. Park Borowiacki
Czytelnik: Przydałoby się więcej roślinności


Park 1000-lecia w Chojnicach.

Jeden z naszych czytelników uważa, że wzorem Parku 1000-lecia w Chojnicach, można również w Czersku dokonać więcej nasadzeń drzew czy krzewów.

- W Parku Borowiackim w Czersku przydałoby się więcej roślinności, na przykład przy wszystkich  alejkach, nie tylko tych wykonanych z polbruku – podpowiada czerszczanin.

Zapytaliśmy burmistrza Czerska o tę kwestię. Czy rozważa jeszcze w bieżącym roku w/w nasadzenia? Jeśli tak to ile i w jakim miejscu?

Więcej nasadzeń, łąka kwietna, boisko, amfiteatr
-  Tak, planuję nowe nasadzenia w Parku Borowiackim i jego otoczeniu. Już w najbliższą sobotę zostanie posadzonych ponad 20 drzew w ramach akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”, organizowanej wspólnie z  Nadleśnictwem Czersk. Oprócz tej akcji planowane jest posadzenie około 30 drzew jesienią, a kolejnych kilkudziesięciu wiosną. Systematycznie też będziemy sadzić nowe krzewy i kwiaty. Dodam, że w przyszłym roku na powierzchni około 4000 metrów kwadratowych utworzymy w parku pierwszą w Czersku łąkę kwietną. Oprócz tego w Parku Borowiackim prawdopodobnie w przyszłym roku powstanie boisko do siatkówki plażowej. W 2021 roku wybudowana zostanie scena letnia (amfiteatr), na której w sezonie letnim organizowane będą imprezy, koncerty i seanse filmowe ( o tej inicjatywie napiszemy w osobnym artykuleprzyp. red.). Planujemy także wymianę i rozbudowę oświetlenia i systemu monitoringu – informuje burmistrz Przemysław Biesek – Talewski.

(red)

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.