8-10-19
Powiat chojnicki. Do gm. Czersk trafi 4,5 mln zł
Umowy podpisane – spotkanie z wojewodą

Na konto Powiatu Chojnickiego wpłynie 15,7 mln zł. Voucher na taką kwotę przywiózł dziś (8.10) Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. To najwyższe dofinansowanie wśród samorządów województwa pomorskiego.

W Starostwie Powiatowym Chojnicach doszło też do podpisania stosownych umów. Oprócz powiatu chojnickiego pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych wpłyną też na konto Miasta Chojnice, Gminy Chojnice, Gminy Czersk, Gminy Konarzyny, Miasta i Gminy Brusy.

Dzięki pieniądzom z FDS Powiat Chojnicki wyremontuje drogę na odcinku 8 km na trasie Chojnice-Ogorzeliny oraz odcinek Chojnaty-Lichnowy.

Na liście rezerwowej znalazł się jeszcze jeden wniosek, dotyczący ulicy Sławęcińskiej w Ogorzelinach oraz ulicy Młyńskiej w kierunku Jerzmionek. Wojewoda Drelich podczas spotkania z samorządowcami zapewnił, że ten wniosek także dostanie dofinansowanie.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Gmina Czersk będzie modernizowała następujące drogi:
- przebudowa ulicy Stolarskiej i budowa ul. Kaszubskiej w Czersku, koszt 1 767 162 zł,
- budowa drogi gminnej do miejscowości Dąbki, koszt 2 850 261 zł,
- przebudowa dróg gminnych w Czersku (ul. Partyzantów, ul. Derdowskiego, ul. Zacisze i ul. Ks. Płk. Wryczy), koszt 3 736 890 zł,
- przebudowa dróg gminnych w Łęgu (Kościelna i Cicha) [w części wykonane], koszt 812 076 zł.

Więcej informacji - FDS. Ponad 30 mln zł dla samorządów z powiatu chojnickiego - TUTAJ

Zobacz również:
Dziewięć dróg do modernizacji (gm. Czersk - FDS)
Cztery wnioski przygotowane przez urzędników z czerskiego ratusza uzyskały dofinansowanie w ramach Fundusz Dróg Samorządowych. Do Gminy Czersk trafi 4,5 miliona złotych..
Czytaj więcej TUTAJ


Zdjęcia z dzisiejszego spotkania w chojnickim starostwie:
(fot.Starostwo Powiatowe w Chojnicach)


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.