14-04-18
Gm. Czersk. Śladem naszych publikacji
Burmistrz odpisała rolnikom, Roman Lipski
odpowiada Jolancie Fierek


Publikujemy dwa pisma (poniżej) przysłane przez Romana Lipskiego pełnomocnika 143 rolników domagających się odszkodowań za straty powstałe w wyniku ubiegłorocznej nawałnicy. Jeden z dokumentów stanowi odpowiedź burmistrz Czerska na wnioski składane przez rolników. Drugie pismo jest przygotowane przez Romana Lipskiego, który odnosi się do wspomnianej odpowiedzi burmistrz.

Przypomnimy, w marcu br. Roman Lipski zorganizował spotkanie z rolnikami, którzy nie otrzymali dopłat z ARiMR za utracone plony w wyniku przejścia nawałnicy – zobacz artykuł tutaj. Rolnicy argumentowali, że nie zostali powiadomieni przez burmistrza o możliwości składania wniosków, z kolei włodarz twierdzi, że informacja o możliwości skorzystania z wsparcia pojawiła się.

5 kwietnia br. Wojewoda Pomorski odpisał grupie rolników. Stwierdził, że nie ma możliwości przywrócenia terminu rozpatrywania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych przez ubiegłoroczną nawałnicę. Jednocześnie zostało wystosowane pismo do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o przeanalizowanie innych możliwości wsparcia rolników z gm. Czersk poszkodowanych w sierpniu 2017r. (zobacz TUTAJ).

Roman Lipski mówi, że wciąż cierpliwe czeka na ostateczną odpowiedź z ministerstwa.

(red)

 

 

 

 

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.